IP-камера HIKVISION DS2CD2432F-IW.
Я маю безліч різноманітних комп'ютерних іграшок, у минулому році я зробив їх перелік - ось що з цього вийшло - Галерея моих новых специализированных устройств. І ця колекція поповнюється такими темпами, що я не маю часу зробити опис навіть найбільш цікавих. Ну на цю камеру я знайшов декілька хвилин.
Спочатку давайте зрозуміємо, чому камери так відрізняються за ціною. По-перше на коштовність камери впливає її функционал, тобто можливості. Взагалі камери бувають найпростіші, які підключаються по USB і навіть не мають коннектора RJ45 для підключення комп'ютерної мережі - такі камери коштують декілька доларів тому, що всю работу за них виконує драйвер, який працює на комп'ютеру, а камера лише передає періодично в комп'ютер фотознімки.
Є такі ж прості прилади, які вже мають можливість підключатися до комп'ютерної мережі - такі камери вже коштують разів у 5-10 більше, ніж найпростіші прилади, що підключаються до USB. Але такі камери часто передають лише фото у форматі JPEG2000 декілька разів на секунду. Я багато працював з такими камерами і у мене на сайте є стародавня сторінка 2008-го року - Этюды на ASP NET2. Наблюдаем за своим домом с работы.
на такому ж принципі працює чудова прога IP Webcam.
І останній, найбільш функціонально просунутий тип камери - це камера, яка фактично сама з'являється комп'ютер, тобто вона перетворює серію фото-світлин у медіа-поток, який транслюється по комп'ютерної мережі по протоколу RTP. Такі камери коштують, мабуть в 100 разів більше, ніж найпростіші прилади, звичайно набагато більше, ніж звичайний смартфон, наприклад ціна на такі камери SONY починається з $400 і звичайно коштують декілька тисяч доларів.
Китайська HikVision на фото, коштує меньше - десь приблизно $150, але має дуже непогані можливості:
- Підтримує одночасно два відео-потоку - у маленькій і великій роздільній здатності.
- Якщо замість головного підключити другий альтернативний стрим - rtsp://xx.xx.xx.xx:554/Streaming/Channels/2 - то бітрейт відразу змінюється з 4000 kbps до 32 kbps
- Стабільно встигає оцифрувати відео по протоколу RTP до здатності 2048х1536
- Для зовнішнього адміністрування потрібно відкривати порти 8000 и 80,443 плюс потік RTSP іде по 554
- Камера має досить непоганий звук
- Має можливість підключатися у WAN-мережі і має NAT, тобто ії можливо ставити без фаєрвола. Також є генерація сертітикату, щоб адмінка працювала по HTTPS
- Камера має RTSP-аутентификация (зараз вимкнена), також є фільтр IP-адресів (зараз стоїть Enable anonymous visit)
- Камера має QOS
- Камера має адреса NAS, куди можно писати копію стріма
- Поки що не пробував підключати цю камеру по WIFI, але і просто по інету вона достатньо багато фреймів витрачає - https://www.youtube.com/watch?v=SU0FevbL6lI - тому поки що не робив цього.
- Підтримує стандартний протокол ONVIF - що дозволяє управляти ціею камерою не тільки через вбудований WEB-інтерфейс, а багатьма-багатьма стандартними прогами, з яких мені найбільш подобається ONVIF Device Manager.
А далі ви маєте можливість роздивитися всі скріни адмінкі цієї камери:
|