(Notes) Notes (2013)

My working environment in Burgas

У своєму новому домі, у Бургасі я створив собі непогане середовище для роботі. Це домашня мережа, яку я описав ось тут - Карта домашньої мережі.

У цієї мережі є "головний комп'ютер", червоного коліру, я його так і називаю, червоний. Він побудований на Intel® Desktop Board DP43BF та на карті ASUS RADEON HD 6670, яка у мене зберіглася ще з Москви. Більша частина драйверів до материнки іде разом з матерінкою на окремому компакті "The Intel(R) Chipset Device Software":

Це досить звичайне залізо, але на цієї сторінці я хочу розповісти про свій софт, яким я щоденно працюю. Це корисно і мені, якщо буде якась необхідність установити собі якийсь новий комп'ютер, я також це може буте корисним якомусь молодому програмісту, якому цікаво побачити, на чому працюють професіонали.

На цьому залізі у мене встановлена віндузня Windows Web Server 2008 64 з 4 GB пам'яті. Це не дуже нова віндузня, але вона повністю безкоштовна і дозволяє виконувати 95% всіх задач, над якими я працюю. Це не єдиний мій комп'ютер, у мене є і Линукси і більш нові операционки (наприклад для студії VS2015), або більш старі XP, Vista та інші.



По-перше, на цьому комп'ютері встановлені драйвера та інші програми, специфічні для обладнання мого комп'ютера. Звичайно, якщо у вас немає наприклад прилада Chromecast - то для вас цей розділ не має сенсу. Увесь цей софт безкоштовний, але ці прилади не безкоштовні!

По-друге, на цьому комп'ютері встановлені мої улюблені програми, які поширюють звичайні можливості операційної системи - наприклад дозволяють копіювати файли по FTP, читати ISO-діскі, сканувати комп'ютерну мережу, шукати файли, антивірусі, дають можливість щось закриптувати, зазіпувати та відредагувати файли. Ці програми ставлять на свої комп'ютери мабуть усі звичайні користувачі - і я не виняток. Увесь софт тут, окрім Total Commander, тут повністю безкоштовний, замість Тотала є багато альтернатів, але я просто звик до нього:

Деякий софт з цього переліку я використовую багато разів на день, а деякий софт, наприклад BIMx Viewer, використовував лише декілька разів. Ще інколи я використовую QQDisk Weiyun та Dropbox.



По-трете, на цьому комп'ютері у мене стоїть усе мікрософтовське середовище для девелопмента программ. Це все бескоштовні програми, які розповсюждує мікрософт та декілька бескоштовних дуже корисних додатків, наприклад щоб перевірити конструкціі Linq. Взагалі я програмую по більший частині на бейсіке, тому тут на всякий випадок даю порівняня бейсіку та С#. Якщо хтось не розуміє, то бейсік - це специфічна пропретарна мова мікрософтовскої платформи, яка підтримується набагато ширше С#, наприклад натівне програмування на віндузової платформі (тобто без .NET) можливо тільки на бейсике (VB6), на бейсіке виконуєтся все керування Вордом, Єкселом та усіма іншими мікросовтовськими середовищами. Бейсік набагато складніша мова, ніж Шарп, він ма багато різноманітних сервісів, про які навіть не мають уяви Шарп-програмисти, наприклад фонова компіляція. Взагалі на беййсіке можливи такі методології програмування, що Шарпери збожевілюють від них - наприклад програму на бейсіке моливо писати стрічка за стрічкою безпосередньо у дебагері. Тому я тут прикладую лінкі на порівняння шарпу і бейсіку та спецификації бейсіку.

Отже, два головні інструмента цієї платформи. На даний момент це вже застрілі версіі, але вони дуже добре працюють, не мають ніяких багів і що головне, повністю безкоштовні - у тому чіслі працюють на безкоштовному віндоусі 2008. На відміну від більш нових версій ціх же програм, які ніяк працю програмиста не полегчуюють, але працюють у платому середовище, починаючи від Win2012.

Це деякі додаткові сервіси, без яких важко чи взагалі неможливо працювати у мікрософтовському середевище розробки програм.

І деякі додаткові інструменти, які встановлюються як поширення Visual Studio - без яких теж майже неможливо працювати.

Ще один важливий компонент - це приклади використовування різноманітних класів. Я іноді щось нахожу тут цікаве, коли задаю пошуком по усім прикладам відразу. Але лінкі на деякі приклади у мене розміщені на рабочому столі, наприклад LinqSample.

Нажаль Real Word побудований складніше, ніж це уявляюсь собі у мікрософті, тому девелопмент потребує ще багато стороннього софта. По-перше, це MySQL.

А також ще деякі додаткові інструменти, наприклад:

Поскільки мені деколи доводиться перевіряти якись проги на PHP (я на ньому не програмую, але без цього середовища важко робити різноманітні зв'язки мого софта із PHP, тому у мене встановлений ще один варіант MySQL - такий, на якому звичайно працюють PHP-програмісти:

Далі у мені встановлено ще декілька інструментів девлопера, утіліта, яка дозволяє мені легко працювати з SOAP/WSDL-сервісами, з SQLLite, та нагрузочна утіліта для MS SQL-серверу.

Щоб закінчити розмову про інструменти девелопмента на цієї платформі, треба ще згадати про MongoDB.

Всі інструменти вище я вікористовав багато разів, деякі запускаютья багато разів на день. Але одного разу я віконував цікаву задачку програмування для Андроіда, і ємулятор та все оточення цієї задачки у мене залишилося:



Але рухаємось далі. Інша моя платформа, на якої я можу програмувати - FLEX. Я не так часто програмую задачі у цьому середовище, але полюбляю це робити. На відміну від мікрософтовського - це плате середовище, але коштує дуже небагато.



Працювати веб-програмістом неможливо без навику обробки графікі. Кожного дня я користуюсь двома прогами для цього. Photoshop - це мабуть едина небезкоштовна програма на моему камупутері, але без неї працювати неможливо, мені наприкад передають дізайни у PSD-форматі. Фотошоп у мене старенький та крекнутий - це не дуже добре, але іншого виходу, на жаль, для мене не існує.

Якщо казати про проги, що працюють з графікою, то є ще дві цікаві проги векторного малювання, які я так і не освоїв повністю. Обідві проги фріварні і безкоштовні. Перша прога використовується замість платніх прог і дозволяє намалювати та зберігти різноманітні діаграми та графики у PDF-форматі, PowerPoint-форматі, SVG-форматі та MicrosoftProject-форматі. Друга прога - це фриварний фотошоп плюс Adobe Flash без таймлайна. Ось тут можна подивитися на порівняння програм векторної графики.



Повертаємось знов до програм загального користування, якими користується будь-який юзер. Спочатку про браузери. Взагалі я користуюсь Firefox'ом. Але у мене є прилад ChromeCast, через який передаєтбся сигнал з комп'ютера на телевізор - цей прилад працює тільки у хромі. І ще мені подобається RSS-реадер Хрома. Третій випадок використання Хрома - постер REST-реквестів. Для серфінга по сайтам я користуюсь Firefox-ом.

Тепер мої поштові програми. Взагалі я користуюсь милом з веб-інтерфейсом - gmail.com, mail.com, yahoo.com, protonmail.com, але я періодично очищаю мило. Щоб щось зберігти собі якусь цікаву переписку, наприклад з фотками - я користуюсь Thunderbird і потім зберігаю мило в PDF:

Офісні програми. Взагалі я користуюсь старим Excel'ом 2003 та OpenOfice. До речі, ці проги мають деякі можливості векторної графіки, у попередньому розділі є дві могуті проги для цього. Наймогутніша прога 3D-векторною графики - це блендер, але я вмію його використовувати лише як Video/Audio Edіtor.

Далі засоби комунікації. Мій головний засіб - СКАЙП.

  • Skype 7.24
  • Pamela Basic 4.9
  • Є ще декілька інших засобів коммунікації, але я не дуже користуюся ними (Viber, WhatsApps, Viber, Jitsi, Telegram Desktop)

Додаткові програми обробки PDF-файлів. Доповнюють можливості Adobe Photoshop, OpenOffice та Inkscape.

Торент-кліент я використовую qBittorrent

Ще один блок моїх програм пов'язаний з редактуванням відео. Це моє невеличке хобі, не пов'язане с програмуванням. Мені подобається це робити, у мене сотні відео, наприклад я веду летопис української діаспори Бургасу, а також маю власний сервер з відео. З цих програм я використовую дуже активно всі, окрім VirtualDub. А Blender призначений трохи для іншого, однак у нього є чудовий Video-Editor, який нормально зберігає відео зі звуком, на відміну від Windows Live Movie Maker, який має кращі єфекти, але не зберігає відео. Найбльш улюблений мій плеер MPC-HC, але він не має усіх модливостей, що має наприклад VLC (конертація відео, работа через RTMP), ще частку відео я дивлюся через Гугл-овий онлайн-плеер Videostream for Google Chromecast.



Наступний блок програм пов'язаний з конектами до разноманітних UNIX-подібних сістем та VPN-кліенти. Почнемо з VPN-кліентів. HideIPVPN я використовую коли мені потрібно дивитися BBC-телебачення, це платний кліент. Другий клиент дозволяе працювати с VPN компанії ZyWall. Shrew та Securepoint клиент - це найбільш відомі безкоштовні VPN-клиенти загального використовування. OpenVPN мені показався якимось запомороченим, не пам'ятаю у якому випадку він був найкращим.

Наступний блок программ забеспечує коннекти до VmWare

Три програми для конектів до Linux



У мене також дуже багато спеціфічних програм, які залишилися від віконання окремих спеціфічних задач. Таких окремих програм у мене дуже багато, їх важко перерахувати усі.



У мене є ще великий блок програм для навчання та тренування. Таких програм теж дуже багато, немає навіть сенсу всіх їх перерахлвувати.


Ну ось, друзі, я разповів про своє середовище для роботи у Бургасі на комп'ютері, який я називаю "червоний".



Comments ( )
Link to this page: //www.vb-net.com/RedCamputer/index.htm
< THANKS ME>